Masz pytania?

tel./fax
+48 91 488 5 777
al. Wojska Polskiego 45
e-mail: biuro@extra.pl

Wyszukaj oferty

typ transakcji

nieruchomość

Miejscowość

Dzielnica - osiedle

cena (zł)

powierzchnia (m2)

pokoi

numer oferty

Twój notes

Aktualnie w notesie nie znajduje się żadna oferta.

Wynajem mieszkania obcokrajowcom

W Polsce w ostatnich miesiącach zauważyć można duży napływ obcokrajowców. Przede wszystkim są to osoby z Ukrainy i innych państw Europy wschodniej poszukujący pracy w Polsce ale nie tylko, także studenci z całego świata oraz migranci z krajów zachodnich. Wiele osób przyciąga niski koszt utrzymania w porównania do krajów Europy Zachodniej i ciągle powstające oddziały firm działające na całym świecie, w których takie osoby znajdują zatrudnienie. Dla osób posiadających mieszkania na wynajem to możliwość długoterminowej umowy.

Wynajem osobom zza granicy nie różni się w praktyce od wynajmu nieruchomości Polakom. Najważniejsze dla wynajmującego jest przed podpisaniem umowy sprawdzenie dokumentów o prawie do pobytu w Polsce, jeżeli jest to pobyt czasowy najlepsze będzie podpisanie umowy najmu na czas określony w wizie. Umowa powinna być dla bezpieczeństwa transakcji przygotowana w dwóch językach, najlepiej ojczystym dla obcokrajowca, bądź angielskim. Musimy być pewni, że cudzoziemiec jest świadomy tego co podpisuje.

Mieszkania dla obcokrajowców muszą być w pełni wyposażone. Osoby zza granicy nie będą mieli prawdopodobnie ze sobą mebli, urządzeń elektrycznych czy nawet sztućców. Dla takich osób najwygodniejsze będzie także ujęcie w czynszu wszystkich opłat, które możemy dla nich skoordynować.
 

Dla właścicieli nieruchomości, którzy obawiają się, że cudzoziemiec nie będzie chciał w przypadku wypowiedzenia umowy opuścić mieszkania istnieje instytucja najmu okazjonalnego. Taka umowa poświadczana jest notarialnie, a najmujący musi wskazać alternatywny adres nieruchomości, do którego się wyprowadzi jeśli umowa najmu przestanie wiązać obie strony. 

Więcej na temat najmu okazjonalnego: http://www.extra.pl/aktualnosci,wynajmujesz-swoje-nieruchomosci-skorzystaj-z-najmu-okazjonalnego,159.html
 

Z obecnego stanu rynku najbardziej korzystają osoby inwestujące w mieszkania na wynajem lub dopiero zaczynające przygodę w inwestowanie w nieruchomości. W takiej sytuacji ryzyko inwestycji jest zmniejszona prawie do zera. Coraz więcej osób kupuje kawalerki i małe mieszkania 2-3 pokojowe typowo na wynajem. 

W Szczecinie powstają wielkie hale produkcyjne m.in. Amazon gdzie pracę znajdą nie tylko Polacy, już teraz inwestorzy przygotowują się na napływ pracowników poszukujących mieszkań na wynajem. 

 

K.T.