Masz pytania?

tel./fax
+48 91 488 5 777
al. Wojska Polskiego 45
e-mail: biuro@extra.pl

Wyszukaj oferty

typ transakcji

nieruchomość

Miejscowość

Dzielnica - osiedle

cena (zł)

powierzchnia (m2)

pokoi

numer oferty

Twój notes

Aktualnie w notesie nie znajduje się żadna oferta.

Umowa timeshare - Sposób na wakacyjny apartament.

Zbliża się okres wakacyjny, zaczynamy myśleć o urlopie, rezerwujemy hotele, apartamenty - szukamy swojego wymarzonego miejsca na spędzenie wakacji. Wielu z nas lubi wielokrotnie wracać do tych samych miejsc gdzie najlepiej wypoczywamy z rodziną. Takie popularne kierunki jak Chorwacja, Hiszpania, Włochy czy też Bułgaria Polacy odwiedzają nawet dwa razy do roku. Dzięki umowie Timeshare możemy ponosić mniejsze koszta i cieszyć się swoim własnym miejscem na spędzanie wakacji.

Na czym polega umowa timesharingu ? 

Potocznie umowa timesharingu nazywana jest własnością wakacyjną. Klient, który podpisuję taką umowę z właścicielem nieruchomości nabywa apartament, który jest w pełni uposażony i zdatny do użytku. Głównym punktem umowy jest dokładne określenie miesięcy bądź też dni w ciągu roku, w których klient będzie apartamentu używał. Właściciel jest zobowiązany taki apartament udostępnić w uzgodnionym czasie. W Polsce instytucja timesharingu została uregulowana ustawą z 16 września 2011r. Zgodnie z artykułem 2 "Przez umowę timeshare rozumie się umowę, na podstawie której konsument, odpłatnie, nabywa prawo do korzystania, w okresach wskazanych w umowie, z co najmniej jednego miejsca zakwaterowania, zawartą na okres dłuższy niż rok." Umowa Timeshare różni się od umowy najmu wyłącznie swoją okresowością.

Timeshare jest umową, która zyskała największą popularność w Stanach Zjednoczonych, funkcjonuje także na starym kontynencie głównie w Hiszpanii. Dzięki odpowiednim regulacją coraz więcej osób zaczęła korzystać z takiej formy umowy również w Polsce.

Jeśli posiadamy własne apartamenty np. nad morzem, czy też w górach możemy sami skorzystać z takiej formy umów ze swoimi klientami. Dzięki umowie timeshare możemy ustalić, że na 10 lat z góry apartament będzie wynajmowany przez określone osoby. Daje nam to pewny dochód na przyszłość. Patrząc od strony osoby najmującej jest to dobre rozwiązanie w przypadku nie chęci do zakupu apartamentu na własność. Jednak w dalszym ciągu dany apartament będzie do naszej dyspozycji w najbardziej satysfakcjonującym nas okresie.

W ofercie Extra Invest posiadamy apartamenty nad morzem, które mogą stać się idealną inwestycją gdzie zastosowanie znajdzie umowa timeshare.  Zapraszamy na prezentację – www.bapobierowo.pl 

 

Extra Invest