Masz pytania?

tel./fax
+48 91 488 5 777
al. Wojska Polskiego 45
e-mail: biuro@extra.pl

Wyszukaj oferty

typ transakcji

nieruchomość

Miejscowość

Dzielnica - osiedle

cena (zł)

powierzchnia (m2)

pokoi

numer oferty

Twój notes

Aktualnie w notesie nie znajduje się żadna oferta.

Umowa kupna-sprzedaży nieruchomości, o czym musimy pamiętać ?

Kupno nieruchomości to niewątpliwie jedna z ważniejszych decyzji w życiu. Skonstruowanie odpowiedniej umowy kupna-sprzedaży i zachowanie odpowiedniej jej formy pozwoli na zabezpieczenie interesów dwóch stron umowy.

Podstawowym warunkiem zawarcia ważnej umowy sprzedaży nieruchomości jest zachowanie jej w formie aktu notarialnego. 

Co musi zawierać taki akt notarialny ?

Przede wszystkim ścisłe określenie przedmiotu umowy m.in. Powierzchni, numeru księgi wieczystej, ceny nieruchomości oraz wszystkich innych istotnych danych technicznych jej dotyczących. Notariusz powinien także umieścić klauzulę o poddaniu się przez osobę kupującą rygorowi egzekucji wprost z aktu notarialnego. Taki zapis pozwoli nam, w przypadku, gdy kupujący uchyla się od zapłaty ceny do uzyskania tytułu egzekucyjnego bez potrzeby prowadzenia sporu sądowego. Każdy bowiem wie ile mogą trwać sprawy w sądzie. Więcej informacji na temat tego zapisu znajdziemy w kodeksie postępowania cywilnego w art. 777 § 1 pkt 4. 

Przy konstruowaniu umowy kupna-sprzedaży warto skorzystać z usług pośrednika nieruchomości. Profesjonalne biura posiadają przygotowane wzory umów kupna sprzedaży, które wspólnie z klientami oraz notariuszem dostosowują do ich potrzeb. Dzięki temu możemy być spokojni o swoją transakcję. Pośrednik dodatkowo sprawdzi nieruchomość czy nie posiada ona żadnych wad prawnych, obciążeń i wynegocjuję najlepszą możliwą cenę.

"Co miesiąc nadzorujemy dziesiątki umów kupna sprzedaży nieruchomości na terenie Szczecina i nie tylko. Wspólnie z notariuszami pilnujemy transakcji swoich klientów aby czuli się bezpiecznie i komfortowo w momencie tak ważnego kroku w życiu jakim jest zakup własnego mieszkania" - mówi Jacek Koperkiewicz z Extra Invest Nieruchomości. 

Specjalnie dla Państwa podajemy przykładowy wzór takiej > umowy <.