Masz pytania?

tel./fax
+48 91 488 5 777
al. Wojska Polskiego 45
e-mail: biuro@extra.pl

Wyszukaj oferty

typ transakcji

nieruchomość

Miejscowość

Dzielnica - osiedle

cena (zł)

powierzchnia (m2)

pokoi

numer oferty

Twój notes

Aktualnie w notesie nie znajduje się żadna oferta.

Kupujesz nieruchomość ? Uważaj na "okazje" !

Większość osób poszukujących nieruchomości w Szczecinie szuka tzw. okazji. Cena okazyjna to ta chociaż 20 % niższa niż rynkowa. Jednak co się może kryć pod słowem OKAZJA!?

Chociaż prawdziwe okazje zdarzają się, to powód niskiej ceny może być rozczarowujący.   

W pierwszej kolejności musimy sprawdzić stan techniczny samej nieruchomości. Najlepiej jeśli oceni go fachowiec, nawet jeśli uważamy, że sami możemy dostrzec wady, to jednak opinia eksperta da nam pewność. Na podstawie opinii technicznej nieruchomości będziemy w stanie ocenić, czy okazja jest rzeczywiście okazją.    

W następnej kolejności przed zakupem okazyjnej nieruchomości warto sprawdzić pobliskie sąsiedztwo, porozmawiać z ludźmi mieszkającymi wokół. Powinniśmy zapoznać się także z zagospodarowaniem przestrzennym i planami budowlanymi w danej okolicy, może bowiem okazać się, że w pobliżu zaczyna się budowa drogi szybkiego ruchu i cały czar nieruchomości pryśnie.

Następnie musimy pod okiem pośrednika oraz notariusza sprawdzić stan prawny nieruchomości, korzystając z numeru księgi wieczystej prowadzonej przez właściwy sąd rejonowy. Dowiemy się dzięki temu, czy nieruchomość nie jest obciążona roszczeniami osób trzecich, ograniczeniami w korzystaniu z nieruchomości, czy też hipoteką.

Ukryte wady nieruchomości, które stara się przed nami ukryć sprzedawca, nie powinny nas od razu zniechęcić do zakupu takiej nieruchomości. Przede wszystkim mamy powód do większej negocjacji ceny. Co więcej przy dokładnej kalkulacji wydatków na uregulowanie stanu prawnego, czy też poprawy stanu technicznego nieruchomości może okazać się, że wyjdziemy na tym korzystniej niż by nam się wydawało.

Jeśli zależy Ci na okazyjnej cenie warto skorzystać z usług pośrednika nieruchomości. Dobrzy maklerzy mają dostęp do wielu okazji na rynku nieruchomości, które nie są ogólnodostępne.
" Od klientów, którzy chcą kupić mieszkanie po okazyjnie cenie wymagamy przede wszystkim cierpliwości. Nasi agenci potrzebują czasu na analizę nieruchomości, które pojawiają się na bieżąco na rynku pod kątem prawnym i technicznym oraz na sprecyzowanie oferty pod danego klienta. Okazje bardzo szybko znikają z rynku, jednak istnieją i często finalizujemy transakcje, gdzie ceny nieruchomości są nawet 30 % niższe niż cena rynkowa. Dzięki szerokiej bazie klientów sprzedających jesteśmy w stanie namierzyć okazje tak szybko, jak tylko będzie to możliwe "- Mówi Jacek Koperkiewicz z Extra Invest.

 

Extra Invest