Masz pytania?

tel./fax
+48 91 488 5 777
al. Wojska Polskiego 45
e-mail: biuro@extra.pl

Wyszukaj oferty

typ transakcji

nieruchomość

Miejscowość

Dzielnica - osiedle

cena (zł)

powierzchnia (m2)

pokoi

numer oferty

Twój notes

Aktualnie w notesie nie znajduje się żadna oferta.

Kupujesz dom ? Nie kupuj kota w worku !

W odróżnieniu od mieszkań, w domach może być wiele ukrytych wad. Zanim kupisz taką nieruchomość na rynku wtórnym czy pierwotnym warto sprawdzić jej stan techniczny dogłębnie, korzystając z usług fachowców.

W pierwszej kolejności warto skorzystać z usług profesjonalnego pośrednika, który zanim przekaże ofertę sprzedaży nieruchomości na rynek sprawdzi ją dokładnie pod kątem prawnym oraz technicznym i wyciągnie wszystkie ważne informacje od sprzedającego dom.

Kolejnymi osobami, z których usług warto skorzystać przed zakupem to przede wszystkim inspektor budowlany lub inżynier budownictwa.

Na co powinien zwrócić uwagę fachowiec ?

Przede wszystkim architektura oraz konstrukcja budynku, instalacje elektryczne, wodne, gazowe, stan fundamentów, kanalizacje, stan dachu, stan podłogi, ocieplenie budynku.

Nieco bardziej szczegółowego sprawdzenia wymagają domy z rynku wtórnego, których historia jest nieco dłuższa.

Najbardziej podejrzane mogą być nieruchomości, które były dość niedawno odświeżane ( malowanie, wymiana paneli ). Może to świadczyć o próbie ukrycia defektów domu przed samą sprzedażą.

W przypadku domów z rynku pierwotnego warto sprawdzić dokumentację budowy czy jest kompletna oraz przeprowadzić rozmowę z kierownikiem danej budowy. Musimy być pewni, że w momencie zakończenia budowy i nabycia nieruchomości otrzymamy pozwolenie na użytkowanie domu.

Warto także skorzystać z usług architekta, który zobrazuje możliwości wykorzystania przestrzeni domu w przyszłości. Fachowcy ocenią rzeczy, których nie widać na pierwszy rzut oka.

Po tak profesjonalnych oględzinach jesteśmy w stanie przygotować listę ewentualnych kosztów remontu domu. Taka lista może stać się naszą kartą przetargową w przypadku negocjacji ceny nieruchomości.

"Nasi agenci przed przyjęciem danej oferty do bazy danych muszą mieć pewność, że dana nieruchomość nie ma żadnych ukrytych wad. Kiedy zachodzi taka potrzeba korzystamy z usług budowlańców, którzy oceniają stan techniczny nieruchomości. Dla nas najważniejsze jest zadowolenie klienta z zakupionego domu, który często staję się nieruchomością na całe życie. " mówi Konrad Kopij z Extra Invest Nieruchomości.  

 

Extra Invest