Masz pytania?

tel./fax
+48 91 488 5 777
al. Wojska Polskiego 45
e-mail: biuro@extra.pl

Wyszukaj oferty

typ transakcji

nieruchomość

Miejscowość

Dzielnica - osiedle

cena (zł)

powierzchnia (m2)

pokoi

numer oferty

Twój notes

Aktualnie w notesie nie znajduje się żadna oferta.

Kim jest profesjonalny agent nieruchomości ?

Na lokalnym rynku nieruchomości w Szczecinie pojawiło się wiele biur pośredniczących w sprzedaży oraz wynajmie nieruchomości. U nowych przedsiębiorców świadczących usługi możemy jednak zauważyć rażący brak kompetencji. Zawód pośrednika po deregulacji zawodów, od 2014 roku jest zupełnie uwolniony, zakładamy firmę i na kolejny dzień możemy działać na rynku. Taki stan rzeczy zmusza klientów do ostrożności. Zatem zanim zdecydujemy się na tego typu usługi na co powinniśmy zwrócić uwagę ?

Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć jak wygląda profil zawodu pośrednika i czym dokładnie się zajmuje. Mimo, że zawód agenta nieruchomości nie wymaga licencji to istnieje szereg przepisów prawnych na mocy, których możemy pociągnąć pośrednika do odpowiedzialności. Agenci muszą także działać zgodnie z zasadami etyki zawodowej. 

Głównym obowiązkiem pośrednika wynikającym z umowy jest skojarzenie dwóch stron transakcji i doprowadzenie do jej finalizacji. Zanim do tego dojdzie agent nieruchomości uczestniczy m.in. w negocjacjach ceny, promocji ofert, gromadzeniu informacji o klientach poszukujących, aranżacji spotkań, analizie prawnej wszystkich czynności i doprowadzeniu obu stron do podpisania aktu notarialnego. 

Dodatkowe czynności pośrednika może określać sama umowa pośrednictwa, która może rozszerzyć katalog działań pośrednika, włącznie z udzieleniem mu odpowiedniego pełnomocnictwa do dokonywania czynności prawnych na zlecenie klienta.

Sama umowa może przybrać formę umowy otwartej oraz umowy na wyłączność, więcej o tym w: Umowa na wyłączność, dlaczego warto ?.

Na całą usługę składa się wiele czynności, także ważne jest aby pośrednik miał odpowiednie doświadczenie i przeszedł szkolenia z zakresu obrotu nieruchomościami. Transakcje dotyczące zakupu czy wynajmu wiążą się z dużymi środkami pieniężnymi, a błąd pośrednika może negatywnie wpłynąć na skuteczność transakcji. 

Znając specyfikę tego zawodu łatwiej możemy poradzić sobie z wyborem odpowiedniego pośrednika. Najbardziej wiarygodne są biura nieruchomości, które działają na rynku Szczecińskim od co najmniej kilkunastu lat. Chociaż czas istnienia nie przesądza o kompetencji nowych przedsiębiorców to jednak rzetelność tych biur jest nie do podważenia. 

"W naszym zawodzie spotykamy się często z niekompetencją nowych agentów nieruchomości, prowadzi to do niezadowolenia klientów i psucia rynku. My jako biuro współpracujemy z wieloma profesjonalnymi agencjami nieruchomości, starając się wspólnie osiągnąć cel jakim jest finalizacja transakcji przy tym dbając o dobro klientów. Wierzymy, że profesjonalizm i doświadczenie to główne atuty każdej firmy usługowej nie tylko zajmującej się pośrednictwem. Właśnie dzięki tym cechom zaufało nam wielu klientów, którzy wspólnie z nami znaleźli swoją wymarzoną nieruchomość." - Mówi Jacek Koperkiewicz z Extra Invest Nieruchomości.  

W dzisiejszych czasach bazą wiedzy na temat danych biur, czy też poszczególnych agentów jest internet. Wpisując frazę BIURO NIERUCHOMOŚCI SZCZECIN pojawiają nam się biura, które są dobrze pozycjonowane dzięki swoim działaniom internetowym i szerokiej działalności w sieci. To także jeden z głównych czynników, który pokazuję nam dobrze zarządzane, profesjonalne biuro.

Zanim podpiszemy umowę pośrednictwa z danym pośrednikiem sprawdźmy jakie biuro reprezentuje oraz zadajmy kilka pytań kontrolnych starając się wyczuć jego kompetencje i wiedzę na temat nieruchomości. Większość osób kieruje się ofertą, a nie danym pośrednikiem, który będzie nam próbował sprzedać "niby" okazyjną i interesującą ofertę, w której okaże się, że są wady prawne jak i techniczne samej nieruchomości.  

 

K.T.