Masz pytania?

tel./fax
+48 91 488 5 777
al. Wojska Polskiego 45
e-mail: biuro@extra.pl

Wyszukaj oferty

typ transakcji

nieruchomość

Miejscowość

Dzielnica - osiedle

cena (zł)

powierzchnia (m2)

pokoi

numer oferty

Twój notes

Aktualnie w notesie nie znajduje się żadna oferta.

Kamienice wciąż na "TOPie"

Nieruchomości w zabytkowych kamienicach cechują wysokie sufity, oryginalna sztukateria, przestronne pokoje, a co najważniejsze ich historia, która przyciąga swoją "duszą". Twoje własne M w kamienicy usytuowane w centrum miasta może stać się Twoim wymarzonym miejscem do życia.

Kamienice w porównaniu do nowych mieszkań budowanych przez deweloperów okazują się z wielu względów atrakcyjniejsze. Są także dobrą inwestycją na przyszłość, a ich umiejscowienie pozwala na szybki wynajem czy też dalszą sprzedaż. Mieszkanie w kamienicy to gratka dla dusz artystycznych, szukających wyjątkowych wnętrz. Dodatkowo lokale, położone w kamienicach, stanowią idealne miejsce do prowadzenia kancelarii lub biura, a wynika to głównie ze względu na zastosowane rozwiązania architektoniczne oraz lokalizację tego typu nieruchomości.

Nowe trendy na rynku światowym w kwestii aranżacji wnętrz skupiają się bardzo często na otwartych i dobrze oświetlonych przestrzeniach, które dają wiele możliwości aranżacyjnych. Takie właśnie niestandardowe rozwiązania znajdziemy w naszych rodzimych kamienicach, które codziennie mijamy w centrum miasta.

Wspomniane wyżej zalety niekiedy stają się wadami. Duża przestrzeń a przede wszystkim wysokość pomieszczeń jest cięższa do ogrzania. Kamienice często są utrzymane w bardzo złym stanie a fundusz remontowy nie nadąża z pokryciem wszystkich bieżących napraw. W tym miejscu powinniśmy skorzystać z pomocy agenta nieruchomości, który wybierze kamienice – odrestaurowaną, z dobrym zarządcom i sąsiadami niesprawiającymi problemów.

" Mieszkania w odnowionych kamienicach zlokalizowane w centrum miasta to bardzo dobra inwestycja, a ich umiejscowienie jak i unikatowość zawsze będą w cenie. Magistrat miasta Szczecin, a także prywatni inwestorzy coraz częściej zajmują się restaurowaniem tych kamienic, które stają się wizytówką naszego miasta. Przewidywany jest w najbliższych latach wzrost wartości tego typu mieszkań." - Mówi Dawid Kubacki z Extra Invest Nieruchomości.    

Kierując się tym, że większość kamienic jest znakomicie umiejscowiona możemy patrzeć ze spokojem na przyszłe lata. Jednak przed zakupem mieszkania w kamienicy warto skontaktować się agentem z  nieruchomości, który sprawdzi księgę wieczystą i inne istotne informacje. Maklerzy znają lokalny rynek nieruchomości związany z kamienicami i wiedzą, które mieszkania pozwolą cieszyć nam się z dokonanej transakcji czy też wynajmu.