Masz pytania?

tel./fax
+48 91 488 5 777
al. Wojska Polskiego 45
e-mail: biuro@extra.pl

Wyszukaj oferty

typ transakcji

nieruchomość

Miejscowość

Dzielnica - osiedle

cena (zł)

powierzchnia (m2)

pokoi

numer oferty

Twój notes

Aktualnie w notesie nie znajduje się żadna oferta.

Jakie mieszkania kupują Szczecinianie ?

Czy mieszkańcy Szczecina gustują w rynku pierwotnym czy też wtórnym? Czy szukają swoich wymarzonych mieszkań w starym bądź nowym budownictwie? Aby odpowiedzieć na te i inne pytania postanowiliśmy zweryfikować nasz lokalny rynek.

Według statystyk, jakie przeprowadzili agenci nieruchomości Extra Invest, okazuję się, że mimo wielkich inwestycji budowlanych prowadzonych w naszym mieście jak i programu "MdM", który jest bardziej nakierowany na rynek pierwotny, szczecinianie częściej wybierają rynek wtórny. Dlaczego? Z rozmów z klientami wynika, że przysłowiowy Kowalski szuka OKAZJI dzięki, którym będzie mógł zaoszczędzić swoje pieniądze. Takie też możemy znaleźć na rynku wtórnym, gdzie cena może być dużo niższa niż wartość danej nieruchomości. Rzeczą jasną jest, że rynek pierwotny proponuje mieszkania, które nie są wykończone, a co za tym idzie, potrzebujemy dużego nakładu gotówki na przystosowanie swojego własnego m. Z kolei na rynku wtórnym w podobnych cenach możemy znaleźć mieszkania, które są w pełni urządzone i wymagają tylko drobnego odświeżenia i dopasowania wystroju pod swoje gusta. Dzięki tym czynnikom rynek wtórny na ten moment "wygrywa" z rynkiem pierwotnym. 

Nowe budownictwo na rynku wtórnym jest bardzo pożądane przez klientów, jednak jak wynika z badań rynku, mieszkańcy Szczecina nie omijają także starszego budownictwa. Kamienice są restaurowane i cieszą się coraz większą popularnością. Bliskość centrum i duże, przestrzenne mieszkania przyciągają ludzi poszukujących czegoś wyjątkowego. Dużym atutem starszego budownictwa jest jego architektura, w śródmieściu na takich ulicach jak Śląska czy Jagiellońska możemy podziwiać piękne kamienice z przełomu XIX i XX w. 

"Mogę śmiało stwierdzić, że obserwujemy pewnego rodzaju "bum" na rynku wtórnym, jednak bez większego uszczerbku dla rynku pierwotnego, gdzie też obserwujemy ciągłą sprzedaż. Szczecinianie jednak coraz częściej kupują mieszkania gotowe do zamieszkania tzw. pod klucz. W naszej bazie posiadamy cały wachlarz ofert mieszkań w Szczecinie, zarówno w nowym jak i starym budownictwie. Serdecznie zapraszamy do naszego biura. " - mówi Dawid Kubacki z Extra Invest Nieruchomości . 

Warto także poruszyć kwestię powierzchni mieszkania, jaką wybierają szczecinianie. Zazwyczaj zależne jest to od budżetu danej osoby, jednak największą popularnością cieszą się mieszkania o powierzchni 50-60 m2. Nie da się ukryć, że mieszkania większe w przeliczeniu na metry są tańsze, jednak mimo wszystko wymagają one dużo większego wkładu finansowego. 

Wydaję się, że pomimo wielu nowych inwestycji na rynku pierwotnym mieszkańcy nadal będą szukać ofert na rynku wtórnym, który nie zostanie zepchnięty na drugi plan. 

 

Extra Invest