Masz pytania?

tel./fax
+48 91 488 5 777
al. Wojska Polskiego 45
e-mail: biuro@extra.pl

Wyszukaj oferty

typ transakcji

nieruchomość

Miejscowość

Dzielnica - osiedle

cena (zł)

powierzchnia (m2)

pokoi

numer oferty

Twój notes

Aktualnie w notesie nie znajduje się żadna oferta.

Jaka działka w Szczecinie pod budowę domu ? 

Kupno działki to pierwszy krok przed wybudowaniem swojej nieruchomości w Szczecinie. Samo kupno działki wydaje się proste jednak trzeba zwrócić uwagę na kilka rzeczy przed dokonaniem transakcji, aby uniknąć wielu niepotrzebnych kosztów oraz przedłużających się formalności. 

Na pierwszym etapie, jeżeli przystąpimy do poszukiwań odpowiednio wcześniej, możemy w różnych porach roku sprawdzać stan gruntu i zbadać okolicę czy sąsiedztwo. Jesteśmy w stanie przekonać się np. czy dany obszar nie jest podmokły. Często jednak nie mamy tyle czasu, a decyzję o zakupie chcemy podjąć szybko. W takim przypadku warto zastanowić się nad oglądaniem działek z inspektorem budowlanym lub pośrednikiem nieruchomości, który zna specyfikę gruntów na danym obszarze. 

Ważnym aspektem przy wyborze działki jest klasa i rodzaj gleby. Ma to związek z budową fundamentów, piwnicy, a także oczyszczalni ścieków. Wszystkie informacje na temat gruntów znajdziemy w ewidencji nieruchomości i gruntów. Najważniejszym punktem, na który musimy zwrócić uwagę przy zakupie gruntu poza miastem, to sprawdzenie czy działka nie widnieje jako rolna, ponieważ przekształcenie jej na budowlaną wiąże się z długim procesem, który nie jest w 100 % pewny. 

Musimy również pochylić się nad informacjami dotyczącymi drogi dojazdowej i dowiedzieć się czy jest  ona publiczna, czy kupujemy udziały w drodze, czy mamy do czynienia ze służebnością . 

Następna rzecz to media. Najlepiej jeśli nieruchomość jest zaopatrzona w gaz , wodę i prąd lub jeśli media są  umieszczone w drodze. Dostęp do nich to połowa sukcesu oraz znaczne skrócenie procesu budowy naszej wymarzonej nieruchomości. 
Samo poszukiwanie działki ze względu na wiele aspektów, na które trzeba zwrócić uwagę warto zlecić pośrednikowi nieruchomości, który dzięki swojemu doświadczeniu wybierze najlepszy grunt pod budowę w konkurencyjnej cenie oraz ograniczy ryzyko złej inwestycji i pojawiających się problemów  w przyszłości. 

K.T.