Masz pytania?

tel./fax
+48 91 488 5 777
al. Wojska Polskiego 45
70-473 Szczecin
e-mail: biuro@extra.pl

Wyszukaj oferty

typ transakcji

nieruchomość

Miejscowość

Dzielnica - osiedle

cena (zł)

powierzchnia (m2)

pokoi

numer oferty

Twój notes

Aktualnie w notesie nie znajduje się żadna oferta.

Jak szybko sprzedasz mieszkanie w Szczecinie ? 

Na rynku wtórnym nieruchomości w Szczecinie według badań przeprowadzonych przez biuro Extra Invest sprzedaż mieszkania od momentu jego wystawienia do sprzedaży średnio wynosi 3-4 miesiące. Na sam fakt sprzedaży wpływa wiele zmiennych a każde mieszkanie ma swoje określone cechy, które mogą przyśpieszyć sprzedaż, bądź ją spowolnić. 

Krótki okres sprzedaży zaobserwować możemy w przypadku mieszkań stosunkowo tanich do 200 – 300 tys. zł. Najszybszą sprzedażą cieszą się kawalerki, które potrzebują niekiedy niecałego miesiąca do sfinalizowania transakcji. Analogicznie do powyższego mieszkania w cenie powyżej 600 tys. zł są obecne na rynku średnio przez pół roku lub dłużej.

Cena nie jest oczywiście jedynym czynnikiem wpływającym na szybkość sprzedaży. Przede wszystkim lokalizacja, stan danej nieruchomości oraz cena za metr kwadratowy mają duży wpływ na to jak szybko mieszkanie zniknie z rynku. Dane statystyczne przeprowadzone przez biuro Extra Invest wskazują na pewne przykładowe okresy sprzedaży ale jak mówią agenci firmy – Każde mieszkanie ma swoje określone cechy, które mogą mocno wpłynąć na jego szybką sprzedaż, My jako agenci staramy się uwypuklić najlepsze cechy danej nieruchomości.

Wiele osób w momencie chęci sprzedaży swojego mieszkania robią to na własną rękę unikając pośredników nieruchomości. Niestety sytuacja niekiedy wygląda tak, że mieszkanie stoi przez pół roku puste, a właściciel dopłaca do swojego mieszkania. Taka sytuacja spowodowana jest także nieznajomością rynku i ustalaniu ceny nieruchomości nieadekwatnej do rzeczywistej wartości. W takim wypadku warto skorzystać z usług biur nieruchomości, które pilotuje swojego klienta w całym procesie sprzedaży. Biura trudniące się pośrednictwem prowadzą bazy klientów poszukujących i mają stały kontakt z inwestorami, którzy kupują mieszkania na wynajem. Dzięki skorzystaniu z takich usług możemy w znacznym stopniu skrócić nasze oczekiwanie na sprzedaż mieszkania. Dodatkowo nie musimy martwić się o wszelkie formalności z tym związane zaoszczędzając nasz cenny czas

" W dzisiejszych czasach nie wystarczy tylko umieścić ofertę nieruchomości na portalu ogłoszeniowym, ustalić wymarzoną cenę i liczyć na jej szybką sprzedaż. Wraz z rozwojem technologii oraz technik marketingowych, rozwinął się również klient, który jest świadom rynku i ich standardów. Stąd, jest wiele czynników, które wpływają na skuteczność danej oferty. Jako biuro nieruchomości znamy wiele narzędzi oraz metod sprzedaży, które mogą przyśpieszyć sprzedaż nieruchomości. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług." - Mówi Jacek Koperkiewicz z biura nieruchomości Extra Invest.

Reasumując - w momencie gdy decydujemy się na sprzedaż mieszkania powinniśmy dobrze się przygotować oraz odpowiednio wcześniej wprowadzić nieruchomość na rynek by nie spotkać się z rozczarowaniem dotyczącym czasu oczekiwania na sfinalizowanie transakcji. Skorzystanie z usług biura nieruchomości będzie dużym atutem, który pomoże Ci szybciej sprzedać nieruchomość, ograniczyć ryzyko oraz zaoszczędzić cenny czas.