Masz pytania?

tel./fax
+48 91 488 5 777
al. Wojska Polskiego 45
70-473 Szczecin
e-mail: biuro@extra.pl

Wyszukaj oferty

typ transakcji

nieruchomość

Miejscowość

Dzielnica - osiedle

cena (zł)

powierzchnia (m2)

pokoi

numer oferty

Twój notes

Aktualnie w notesie nie znajduje się żadna oferta.

Jak bezpiecznie kupić nieruchomość z hipoteką ?

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem nieruchomości, która jest obciążoną długiem ( hipoteką ) możesz dzięki odpowiednim zapisom w umowie bezpiecznie dokonać transakcji kupna-sprzedaży. Na lokalnym rynku nieruchomości w Szczecinie możemy znaleźć mieszkania obciążone hipoteką często w okazyjnych cenach. Zanim zdecydujemy się na taki zakup w pierwszej kolejności musimy sprawdzić księgę wieczystą.

Księga wieczysta złożona jest z działów, w każdym z nich są odrębne informacje na temat danej nieruchomości i jej obciążeń, które znaleźć możemy w dziale II, III oraz IV. 

W dziale drugim wpisany jest właściciel nieruchomości, bądź też użytkownik wieczysty. 

W dziale trzecim znajdziemy informacje dotyczące roszczeń na nieruchomości, praw osób trzecich, służebności gruntowych, o egzekucji z nieruchomości, służebności przesyłu. Jest to dział, w którym generalnie znajduje się wszystko czego nie możemy wpisać w innych działach, nie jest to ściśle określony katalog. 

Dział czwarty pod kątem bezpieczeństwa zakupu powinien interesować nas najbardziej znajdziemy w nim informacje dotyczące wpisów hipotek obciążających nieruchomość z dokładną ich charakterystyką.

Kupno mieszkania z hipoteką.

W momencie kiedy decydujemy się na zakup mieszkania z obciążeniem, do dokonania transakcji  wyrazić zgodę musi kredytodawca inaczej wierzyciel hipoteczny. Sam proces zakupu nieruchomości z długiem nie jest szczególnie uciążliwy, jedyną przeszkodą może być czas na dokonanie wszystkich formalności. W akcie notarialnym dokładnie określamy kwoty, które są przeznaczone na spłatę hipoteki, reszta pieniędzy trafia do osoby sprzedającej nieruchomość. W ten sposób uwalniamy nieruchomość z zadłużenia i stajemy się jej właścicielami. Bank wydaje odpowiednie zaświadczenie o uregulowaniu kredytu, które składamy w sądzie wieczystoksięgowym w celu wykreślenia obciążenia.  

Gdy sami dokonujemy zakupu nieruchomości na kredyt analogicznie do wyżej wspomnianych czynności nasz bank spłaca inny bank oraz sprzedającego, a w księdze wieczystej zostaje wykreślona poprzednia hipoteka oraz zostaje wpisana nowa. 

" Poszukujący nieruchomości mają obawy przed zakupem mieszkania z wpisaną hipoteką, jednak nie taki diabeł straszny jak go malują. Taka transakcja wymaga od obydwu stron dopełnienia  dodatkowych czynności, które prowadzą do takiego samego finału. Pomagamy naszym klientom w przeprowadzeniu wszystkich formalności i skutecznego uregulowania wpisów dotyczących hipotek. Co więcej właściciele nieruchomości posiadający nieruchomości z obciążeniem wystawiają je na sprzedaż w okazyjnych cenach. W ofercie naszego biura znajdą Państwo takie nieruchomości, zapraszamy na www.extra.pl " - Mówi Jacek Koperkiewicz z biura nieruchomości Extra Invest. 

 

K.T.