Masz pytania?

tel./fax
+48 91 488 5 777
al. Wojska Polskiego 45
e-mail: biuro@extra.pl

Wyszukaj oferty

typ transakcji

nieruchomość

Miejscowość

Dzielnica - osiedle

cena (zł)

powierzchnia (m2)

pokoi

numer oferty

Twój notes

Aktualnie w notesie nie znajduje się żadna oferta.

Co zrobić gdy brakuje nam gotówki na wkład własny ?

Zastanawiasz się nad zakupem mieszkania na kredyt ale nie posiadasz wymaganej ilości pieniędzy na wkład własny? Nic straconego, banki uznają także inne zasoby finansowe.

Kredytodawcy przede wszystkim biorą pod uwagę nieruchomości które nie są obciążone kredytem. Akceptowane są także oszczędności z indywidualnego konta emerytalnego, dofinansowanie ze Skarbu Państwa w ramach programu MdM oraz wpłaty na poczet nabycia nieruchomości, które są wpłacane na rzecz dewelopera.

Należy pamiętać, że wkład własny stanowią środki finansowego zgromadzone przez ubiegającego się o kredyt, nie mogą być to pieniądze pochodzące z innego kredytu. 

Warto skorzystać z usług doradców kredytowych, którzy pomogą nam w wyborze banku akceptującego inne środki niż gotówka. Zaoszczędzimy nasz cenny czas i będziemy przekonani, że skorzystaliśmy z obecnie najlepszej oferty na rynku, bowiem doradcy mają przegląd wszystkich ofert banków. Dostosowują oni nasze możliwości kredytowe pod różnych kredytodawców negocjując jak najlepsze warunki. 

"W praktyce zauważyć możemy, że banki także walczą o klientów szukając jak najlepszych rozwiązań dostosowując je do możliwości kredytowych swoich klientów. Jako biuro nieruchomości współpracujemy z najlepszymi doradcami kredytowymi, którzy pomagają w doborze odpowiedniej oferty." – mówi Dawid Kubacki z Extra Invest Nieruchomości.

Obecnie wkład własny wynosi 15%. Komisja Nadzoru Finansowego ogłosiła że wkład własny w 2017 wzrośnie do 20%. Zmiany nie wejdą od razu, KNF będzie mógł wydłużyć okres, w którym poziom ten będzie wzrastał. 

Niższa kwota kredytu hipotecznego, który otrzymujemy przy większym wkładzie własnym skorelowana z wartością nieruchomości sprawia, ze rata kredytu będzie automatycznie niższa i bezpieczniejsza dla obydwu stron, kredytodawcy oraz kredytobiorcy. 15% czy tez 20 % wkładu własnego może stanowić dla wielu osób problem jednak suma summarum jest to lepsze rozwiązanie na przyszłość pod względem ekonomicznym. 

Kwestia uznaniowa innych zasobów finansowych zależy od indywidualnej polityki każdego banku. 

 

K.T.