Masz pytania?

tel./fax
+48 91 488 5 777
al. Wojska Polskiego 45
70-473 Szczecin
e-mail: biuro@extra.pl

Wyszukaj oferty

typ transakcji

nieruchomość

Miejscowość

Dzielnica - osiedle

cena (zł)

powierzchnia (m2)

pokoi

numer oferty

Twój notes

Aktualnie w notesie nie znajduje się żadna oferta.

Domy do remontu – rentowna inwestycja. 

Zakup domu kojarzy nam się najczęściej z dużym wyzwaniem finansowym. Są zazwyczaj droższe i cięższe w utrzymaniu niż mieszkania. Jednak istnieją domy do remontu, które możemy kupić taniej oraz w dobrej lokalizacji, a przy dobrej kalkulacji kosztów prac remontowych, inwestycja może okazać się trafiona.

Z analiz przeprowadzonych przez agentów nieruchomości biura Extra Invest w Szczecinie – koszt za metr kwadratowy nieruchomości do remontu powinien być około 1 do 2 tysięcy zł mniejszy niż domu wykończonego pod klucz. W praktyce zdarza się, że opuszczone przez wiele lat domy mogą być nawet o 50% tańsze co stwarza bardzo dobre warunki inwestycyjne.

Nieruchomościami do remontu najczęściej zainteresowani są inwestorzy, którzy remontują domy sprzedając je następnie drożej w stanie deweloperskim lub przygotowują do wynajmu. Firmy zajmujące się takimi inwestycjami mają zatrudnione ekipy remontowe lub współpracują na stałe ze sprawdzonymi podwykonawcami, zmniejszając ryzyko niespodziewanych kosztów z tym związanych prawie do zera. Mimo wszystko każdy z nas może pokusić się o taką inwestycję o ile dokonamy dokładnej analizy danej nieruchomości z architektem czy też inżynierem budowlanych, a następnie zatrudnimy ekipę remontową, która sprosta naszym oczekiwaniom.

"Niektórzy z naszych klientów w Szczecinie wykańczają masowo mieszkania jak i domy do remontu, notując całkiem pokaźne zyski. Wybór tego typu nieruchomości jest coraz mniejszy a inwestorzy trzymają rękę na pulsie. Wejście w ten rynek osoby spoza grona wtajemniczonych jest ciężkie, dlatego pomagamy ludziom, które przychodzą do nas z takim pomysłem na inwestycję. Wyszukujemy nieruchomości do remontu, przeprowadzając wstępną analizę tzw. Opłacalności, polecając przy tym najlepszych fachowców do wykończenia nieruchomości, w ofercie naszego biura posiadamy zarówno domy jak i mieszkania do remontu" – mówi Renata Ferra z Extra Invest Nieruchomości 

Reasumując inwestycja w dom do remontu może okazać się nie tylko opłacalna ale bardziej trafna. Większość z nas marzy o domu z ogródkiem, bez sąsiadów bezpośrednio za ścianą. To czy uda nam się zaoszczędzić na takiej inwestycji zależy tylko od Nas i fachowej, ekonomicznej oceny danej nieruchomości. 

K.T.