Masz pytania?

tel./fax
+48 91 488 5 777
al. Wojska Polskiego 45
70-473 Szczecin
e-mail: biuro@extra.pl

Wyszukaj oferty

typ transakcji

nieruchomość

Miejscowość

Dzielnica - osiedle

cena (zł)

powierzchnia (m2)

pokoi

numer oferty

Twój notes

Aktualnie w notesie nie znajduje się żadna oferta.

Za co i ile płacimy pośrednikom nieruchomości ? Bez tajemnic. 

Sprzedaż nieruchomość to niekiedy długa i żmudna droga. Coraz częściej osoby chcące dokonać szybkiej transakcji spotykają się z licznymi przeszkodami, w tym właśnie przypadku skorzystanie z usług biura nieruchomości i pomocy agenta przyniesie długo oczekiwany efekt. Wiąże się to z odpowiednim wynagrodzeniem tych usług. Płacimy pośrednikowi nie tylko za sfinalizowanie transakcji oraz skojarzenie dwóch stron, to również szereg działań promocyjnych oraz doradztwa w zakresie kupna/sprzedaży nieruchomości.

Zarobki agentów nieruchomości 

Pośrednicy na lokalnym rynku nieruchomości w Szczecinie, w większości przypadków zarabiają w systemie prowizyjnym ustalonym wspólnie ze swoim klientem. W przypadku sprzedaży jest to odpowiedni procent od wartości nieruchomości, jeżeli zaś chodzi o wynajem zazwyczaj jest to jeden czynsz najmu, bądź część tej kwoty zależnie od rodzaju wynajmowanej nieruchomości i wartości najmu.

W przypadku sprzedaży przykład: Nieruchomość x kosztuję 250 000 zł, agent w przypadku finalizacji transakcji pobiera 3% wartości nieruchomości od kupującego tj. 3%*250 000 zł = 7500zł.

W przypadku najmu przykład: Wartość czynszu najmu wskazana przez wynajmującego to 1500 zł, agent w przypadku finalizacji transakcji otrzymuje jednorazowo 1500 zł.

Wyżej wskazane kwoty są tylko przykładem. Formy współpracy jak i procenty są różne, zależnie od warunków umowy. Część zarobku zasila kapitał biura nieruchomości, które reprezentuje agent, pozostałe środki zasilają portfel agenta.

Obowiązki agenta nieruchomości

Wszystkie zobowiązania agenta zapisane są w umowie pośrednictwa między agentem a jego klientami. Do głównych zadań należy skojarzenie dwóch stron, negocjacje ceny, pomoc w spisywaniu umowy przedwstępnej, działania promocyjne, sporządzenie dokumentacji zdjęciowej. Agenci nieruchomości mogą dodatkowo występować jako pełnomocnicy kupującego, wynajmującego, bądź sprzedającego nieruchomość. Maklerzy pomagają także w wycenie nieruchomości, w określeniu stanu nieruchomości zarówno technicznej jak i prawnej.

Dobry pośrednik powinien mieć dogłębną wiedzę o rynku nieruchomości jak i doświadczenie, dzięki, któremu będzie mógł udzielić wyżej wskazanych informacji i przeprowadzić cały proces sprzedaży, czy też wynajmu.

Agent pomaga nie tylko w sprzedaży, lecz także w znalezieniu wymarzonej nieruchomości. Maklerzy dzięki dostępowi do ogólnopolskiego systemu wymiany ofert nieruchomości posiadają wszystkie możliwe na danym terenie mieszkania w swoim systemie. Dzięki takiemu rozwiązaniu idąc do jednego biura mamy możliwość przejrzenia ofert wszystkich biur nieruchomości w Szczecinie.

Dzięki wszystkim działaniom agenta nieruchomości zyskujemy pewność, że nasza transakcja przebiegnie zgodnie z planem. My w tym czasie możemy zająć się swoją pracą zyskując de facto czas i pieniądze.

Zarobki agentów zależą od ich uczciwego działania i rzetelności w wykonywaniu swoich obowiązków. Na obecnym rynku nieruchomości biur jest bardzo wiele ale te istniejące najdłużej na rynku posiadają odpowiednie doświadczenie oraz świadczą kompleksowe usługi.  

K.T.